Golf munduko historiaren parte izan nahi dut.

Nire helburua onena izatea da.

Lau Handiak irabaztea polita izango litzateke.

Presioa indar mentalez landu egiten da.

Diferentzia nabariarazten dut. Hori lortzeko, ambizioa eta determinazioa.

Jo ta ke, irabazi arte

FedEx Cuparen playoffsean beste aste ezin hobea bat sinatu du Jon Rahmek. Laugarren leku bikaina lortu du Bostoneko TPCan, Justin Thomas, Jordan Spieth eta Marc Leishman bakarrik aurretik izanda. Bi torneotan (Northen Trust Open eta Dell Technologies) bi top 4. FedEx Cupa irabazteko hautagaitza aurkeztu du Rahmek, argi ez bazegoen ere.

Jon Rahm: ametsaren hasiera

Jon Rahm ostegun honetan estreinatuko da Augusta Masters lehiaketan. 19:41etan (espainiar ordutegian), Barrikako golf jokalari gaztearen ametsa hasiko da. Ordu horretan, hasierako tee-an jarriko du pilota Jonek eta bere lehenengo txamarra berdea lortzeko lasterketari hasiera emango dio.

Jon masterra lehiatzeko prest dago

Jon Rahmek (-9) emaitza baliotsua lortu zuen Shell Houston Open txapelketan, hamargarrena geratuz. PGA Tourreko lehiaketa hau, Golf Club of Houston zelaian jokatzen da. Barrikako golf jokalaria, astean zehar hobetzen joan zen eta frogatu zuen ezin hobeto dagoela ordu batzuen buruan urteko aste berezienetako bati aurre egiteko Augusta Mastersean.

Egutegia

19 – 22 URRIAAndalucía Valderrama Masters (Valderrama, Cádiz) (European Tour)
26 – 29 URRIAWGC HSBC Champions (Shanghai, China) (WGC)
16 – 19 AZAROADP World Tour Championship (Dubai) (European Tour)

Garaipen zerrenda

2017

CareerBuilderChallenge (34.a) (71-66-70-72) (PGA Tour)
Farmers Insurance Open (1.a) (72-69-69-65) (PGA Tour)
Waste Management Phoenix Open (16.a) (70-69-65-70) (PGA Tour)
AT&T Pebble Beach Pro Am (5.a) (73-67-67-68) (PGA Tour)
WGC México Championship (3.a) (67-70-67-68) (WGC)
WGC Dell Technologies Match Play (2.a) (WGC)
Shell Houston Open (10.a) (71-72-69-67) (PGA Tour)
Masters de Augusta (27.a) (73-70-73-75) (Major)
Wells Fargo Championship (4.a) (69-71-69-71) (PGA Tour)
THE PLAYERS Championship (MDF) (68-72-82) (PGA Tour)
DEAN&DELUCA Invitational (2.a) (66-69-70-66) (PGA Tour)
Memorial Tournament (Corte) (73-77) (PGA Tour)
US Open Championship (Corte) (76-73) (Major)
HNA Open de Francia (10º) (70-69-71-69) (European Tour)
DDF Irish Open (1º) (65-67-67-65) (European Tour)
The Open Championship (44º) (69-74-70-70) (Major)
WGC Bridgestone Invitational (28º) (67-77-67-68) (WGC)
PGA Championship (58º) (70-75-71-75) (Major)
The Northern Trust Open (FedEx Cup) (3º) (68-68-67-68)
Dell Technologies Championship (FedEx Cup) (4º) (67-66-71-68)
BMW Championship (FedEx Cup) (5º) (69-68-65-67)
Tour Championship (FedEx Cup) (7º) (67-67-70-69)
Open de Italia (European Tour) ( 15º) (67-68-69-65)

2016

Asu Thunderbird (1.a)
PAC-12 Championships (1.a)
NCAA Alburquerque Regional (1.a)
NCAAren denboraldian hamabitik hamabi top ten
Munduko Amateur onena 50 astetan zehar baino gehiago, rankinaren lehenengo
postuan igarotako denboraren marka hautsiz.
Ben Hogan Award (Birritan irabazi duen lehengo jokalaria historian)
Jack Nicklaus Award
US Open Championship (a) (T23) (76-69-72-70)
Quicken Loans National (T3) (64-67-70-70)
Barracuda Championship (T72)
The Open Championship (T59) (74-71-73-75)
RBC Canadian Open (T2) (67-71-72-67)
Travelers Championship (T25) (65-70-69-69)
John Deere Classic (T14) (69-66-69-67)
Wyndham Championship (Kortea) (70-69)
Safeway Open (15.a) (66-71-72-67)
Shriners Hospitals for Children Open (15.a) (65-69-69-68)
OHL Classic at Mayakoba (T50) (67-69-69-73)
Munduko Kopa (8.a) (69-67-73-66)

2015

Espainiako Amateur txapelduna
Duck Invitational (1.a)
ASU Thunderbird (1.a)
NCAA Regionals (1.a)
Tavistock Invitational (1.a)
Waste Management Phoenix Open (PGA Tour) 5.a
OHL Classic at Mayakoba (PGA Tour) 10.a
Chris Wooden (British Open 2008) eta Justin Roseren (British Open) ondoren, top
5ean bukatu duen lehenengo amateurra PGA Tour-eko txapelketa batetan.
Top ten NCAAren 12 txapelketan
NCAAren bigarren kolpe mediarik onena (69.15)
US Amateurreko laugarren finalista
Ben Hogan Awarden irabazlea
McCormack Dominaren irabazlea

2014

Munduko Amateur txapelduna, Jack Nicklaus-en kolpe marka hautsiz
Espainako Amateur txapelduna
ASU Thunderbird Invitational (1.a hasierako bueltan 62 kolpe emanda)
Bill Cullum Invite (1.a)
Seattle Redhawk Invite (2.a)
Eagle gehiago lorturiko jokalaria NCAAn (12)
Taldekako Europako txapelduna Espainiarekin

2013

Lamkin Grips SD Classic (1.a)
NCAA Championship (2.a hasierako bueltan 61 kolpe emanda)
Bill Cullum Invitational (2.a)
Par 5etan jokalaririk onena NCAAn (4.51)
Eagle gehien egindako jokalaria NCAAn (9)
Birdie gehien egindako jokalaria NCAA (165)

2012

Bill Cullum Invitational (1.a)

2011

Balear Koparen txapelduna
Andalucia Kopan 2. sailkatua
Espainako erabateko Txapelketan 3. sailkatua
Europako sub 18 Txapelketan talde irabazlearen kidea
Europa Kontinentaleko taldearen kidea Jacques Leglisenean
Lurralde arteko junior txapeldunorde taldearen kidea
Madrileko erabateko txapelduna
Ranking boys-eko txapelduna
British Boys-ean kortea pasatzen du
Espainia vs. Frantzia match-ean talde irabazlearen kidea

2010

Puntuagarria Nazionalean txapelduna (Almeria)
Junior eta Boy Espainiako txapelduna (Sancti Petri) 10
España Kadete txapelketan txapeldunordea (Raimat)
I Guneko Txapelduna (Neguri)
II Guneko Txapelduna (Zarautz)
Federazio Koparen txapelduna (Euskal Federazioa)
La Galea Koparen txapelduna (RSGN)
Kadete Lurralde artekoaren txapelduna 2010
Kadete Rankinaren irabazlea 2010
British Boys
European Young Master
Espainiako erabateko Txapelketan 5. sailkatua

2009

Puntuagarria Nazionalaren irabazlea La Calan
Andaluzia Kopan 2. kadete sailkatua
22. lekua generalean
Espainia Kadete txapelduna 09
Kadete Rankinaren irabazlea 09
3. sailkatua European Young Master-en Espainiarekin
Lurralde arteko kadete txapeldunordea 2009
British Boys. 3 ronda
Euskal Federazio Koparen txapelduna 09

2008

I Guneko Txapelduna Negurin
II Guneko Txapelduna Zarautzen
4. sailkatua Espainiako Haur Txapelketan
Haur Txapelketaren txapelduna Izkizen
Bizkaiko 1. Haur Txapelketa
Haur Txapelduna Laukarizen
Haur Txapelduna Larrabean
Haur Txapelduna Araban
Haur Txapeldunordea Jaizkibelen
Euskal Herriko Haur Txapelduna 08
Haur Txapelduna Zarautzen
Nazional Guneko Txapelketan 3. sailkatua
Haurren Raking Nazionalean 4. sailkatua
Match-erako espainiar taldearen kidea
Espainia-Portugal. Jolastutako 3 partiduak irabaziz
Euskal Herriko Haur Rankinaren txapelduna 08
Espainako Haurren handicap baxuena
Lurralde arteko Haur txapeldunordea 08

2007

Euskal Herriko I Guneko txapeldunordea
Euskal Herriko II Guneko txapeldunordea
Euskal Herriko Haur txapelduna 07
Neguriko Haur txapelduna
Arabako Haur txapelduna
Bizkaiko Haur txapeldunordea
Larrabeako Txapelketaren txapelduna 2. kategorian

2006

Gipuzkoako Kadete txapelduna
Umeen Rankinean txapeldunordea Euskal Herrian
Umeen txapeldunordea Laukarizen
Umeen txapelduna Zarautzen
Umeen txapeldunordea Larrabean
Umeen txapelduna Zuian
Umeen txapelduna Jaizkibelen
Umeen txapeldunordea Gipuzkoan
Umeen txapeldunordea Izkizen

2004

Euskal Herriko Umetxoen txapeldunordea

Galeria

Kontaktua

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies.

ACEPTAR
Aviso de cookies